VINAŘSTVÍ HANAČÍK

Jsme typickou malou rodinnou firmou, nezatíženou ekonomickým tlakem, kde víno vyrábíme nejen pro tržní zhodnocení, ale také pro vlastní potěšení.

Vinnou révu pěstujeme na rozloze 2 hektarů. Viniční tratě se nacházejí v katastru obce Blatnice v trati Kamenice a v přilehlé Louce v trati Úlehel.

Našim cílem se v posledních letech stává jednoznačně produkce především vín přívlastkových prezentujících určitou odrůdu v klimaticko-půdních podmínkách naší lokality.

Vápenné podloží Bílých Karpat nabízí exkluzivitu vín u nás pěstovaných. Myslím, že je velmi zajímavé porovnávat vína určité odrůdy z jiných lokalit k vínům od nás.V tom je krása vinařství a filozofie, která je nám vlastní.

Vína vyrábíme tradičními postupy s prvky moderního vinařství, které zabezpečují rozvoj organoleptických vlastností každého jednoho vína , odrůdy a ročníku. Naší snahou je odklon od uniformity, ba naopak dbáme na ročníkovou specifičnost.

V našich vinicích pěstujeme tyto odrůdy : Pinot Blanc, Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské Zelené, Ryzlink Rýnský, Muškát Moravský, Pinot Noir, Cabernet Morávia, Merlot, Portugal Modrý.

Rádi Vás u nás ve sklípku přivítáme na řízené degustaci během celého roku. O víně rád povídám a o své bohaté zkušenosti s výrobou a hodnocení vín se s Vámi podělím na velmi neformálním setkání. Samozřejmostí je také možnost pohoštění a ubytování. Ideální počet degustátorů je u nás 15.